Naturalne metody oczyszczania organizmu

Naturalne metody oczyszczania organizmu

Nasz organizm zanieczyszcza się praktycznie każdego dnia, choć może wydawać się zupełnie inaczej. Nie ma znaczenia, gdzie jesteśmy – w domu, w pracy, w budynku czy na zewnątrz. Wpływ na zanieczyszczenie organizmu ma wiele czynników. Najważniejsze jest jednak to, aby z tymi zanieczyszczeniami skutecznie walczyć. Na szczęście jest co najmniej kilka naturalnych i dobrych metod, które pozwolą osiągnąć ten cel. Warto poznać te najpopularniejsze.

Po pierwsze: zielenina

salataChcąc pozbyć się toksyn z organizmu, należy sięgać przede wszystkim po rozmaite warzywa – zielone warzywa. Przykładem są chociażby kapusta, szpinak, brokuły i ogórki. Takie produkty skutecznie eliminują toksyny z organizmu, a co więcej, dodają energii. Można z nich przygotować koktajl lub zjeść w innej postaci. Pomysły i przepisy są dostępne w internecie i w dobrych książkach.

Po drugie: słodkie warzywa

słodkie ziemniakiTakie warzywa jak słodkie ziemniaki, marchew czy buraki eliminują ochotę na czekoladę i inne słodycze. Warto dodawać je do różnych dań, aby tym sposobem uniknąć głodu i chęci na coś słodkiego. Trzeba też pamiętać o tym, że spożywanie tych właśnie warzyw przyczyni się do ochrony skóry i oczu przed czynnikami zewnętrznymi. Wygląda więc na to, że działanie wymienionych produktów jest zdecydowanie szersze, ale to nic złego, skoro pozytywnie wpływają na organizm.

Po trzecie: całe ziarna

kiełki pszenicyChcąc oczyścić organizm, na pewno trzeba zapomnieć o mące i kiełkach pszenicy czy otrębach. Powinno się natomiast jeść ziarna, na przykład jęczmień, owies, czy proso. Te produkty bardzo dobrze eliminują z organizmu wszelkie toksyny, doskonale go oczyszczając.

Po czwarte: woda

wodaWoda jest podstawą zarówno w zdrowym odżywianiu, jak też w przypadku oczyszczania organizmu. Powinno się jej wypijać około 2-3 litrów dziennie, tylko nie naraz, ani też w ciągu dwóch godzin, lecz przez cały dzień po trochu. To wspomoże również inne funkcje organizmu i na pewno wywrze pozytywny wpływ na jego działanie.

Po piąte: ruch

aktywność fizycznaRuch jest dobry na wszystko, a tym bardziej na oczyszczanie organizmu. Niektórzy są temu przeciwni, a jednak taka jest prawda. Właściwie to około 30 – 60 minut ćwiczeń w tym przypadku wystarczy. Ćwiczenia mogą być różne i nie ma tu konkretnych zaleceń. Może to być nawet jazda rowerem lub bieganie. Jeżeli ktoś ma ochotę, nie musi ćwiczyć w domu, bo wyjście do siłowni czy klubu fitness też jest w porządku.

Leniwym zaleca się stosowanie suplementów

Osoby, które wolą iść na skróty i uzyskać ten sam cel, mogą stosować suplementy diety. Jeżeli są z naturalnych składników, to można je spokojnie zaliczyć do naturalnych metod. To, jak bardzo suplement ten będzie działał, zależy głównie od wybranego produktu, każdy może być przecież inny.

spirulin plus

Czasem, aby uzyskać lepszy efekt, warto zastosować różne metody w jednym czasie. Wówczas organizm oczyszcza się skuteczniej i szybciej. Należy tylko wcześniej zastanowić się nad danymi metodami, aby wybrać te najlepsze. Łączenie diety i ćwiczeń to bardzo dobry pomysł. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do tego dołączyć picie dużej ilości wody. To również szansa na utratę kilogramów. Dzięki temu można osiągnąć więcej, niż się oczekuje. Także wygląda więc na to, że zupełnie naturalnymi domowymi sposobami też można oczyścić organizm i wcale nie trzeba korzystać z usług profesjonalistów, a w tym dietetyków.