Skuteczne usuwanie wody z organizmu

Skuteczne usuwanie wody z organizmu

Na nadmiar wody w organizmie najbardziej narzekają kobiety, które w dość szczególny sposób ubolewają nad tym faktem. Z danym problemem borykają się nawet kilka razy w miesiącu. Trzeba jednak podkreślić, że same się do tego przyczyniają, bo głównym powodem nadmiaru wody w organizmie jest niewłaściwa dieta i w ogóle zły tryb życia. Na szczęście z tym można sobie poradzić, więc spokojnie, nie ma powodu do paniki.

butelka wodyJednym ze sposobów walki z nadmiarem wody w organizmie jest picie jeszcze większej ilości wody. Brzmi to może nieco niepoważnie, ale tak właśnie powinno być. Jeżeli ktoś nie przepada za wodą, powinien dodać do dzbanka truskawki lub cytrynę i kilka listków mięty. Zmieni to smak i woda stanie się dużo smaczniejsza. Trzeba pamiętać o tym, że niedobór wody prowadzi do niewłaściwej pracy nerek, wątroby, a także negatywnie wpływa na proces cyrkulacji i wypłukiwanie toksyn z ciała. Picie dużej ilości wody sprawia, że organizm łatwiej ją wydala na zewnątrz na przykład z potem, moczem i w inny sposób. Decydując się na picie wody, trzeba robić to przez cały dzień. Nie można wypić 2 l naraz, bo to nie przyczyni się do oczekiwanych efektów.

sólKolejna sprawa to rezygnacja z soli. Może faktycznie to żadna nowość, ale za to prawda. Co za tym idzie, należy kompletnie odstawić wszelkie przekąski typu paluszki, krakersy, chipsy, czyli wszystko, co zawiera sól. Powinno się także przestać solić potrawy. Co prawda wydaje się, że wówczas stracą smak, ale wystarczy zastosować inne przyprawy – zioła – aby uzyskać naprawdę smaczne danie. Sol jedynie hamuje wodę w organizmie i to powinien wiedzieć każdy, kto rozważa przejście na nieco zdrowszy tryb życia.

Inna metoda, która pozwoli wyeliminować z organizmu wodę to spożywanie dużej ilości błonnika. Ten znajduje się w bardzo wielu produktach. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby robić to razem z piciem dużej ilości wody. Tylko wtedy jego działanie będzie prawidłowe, a nadmiar wody wyeliminuje się z organizmu.

warzywa i owoceChcąc wyeliminować nadmiar wody z organizmu, trzeba jeść duże ilości warzyw i owoców. Przecież one również zawierają dużo wody. Owoce, które zasługują na uwagę to przede wszystkim arbuz, pomarańcze, grejpfruty, brzoskwinie, a także ananasy i jagody. Dobrym rozwiązaniem jest tu też żurawina.

napar z pokrzywyNie można zapominać także o ziołach, które skutecznie eliminują nadmiar wody. Na przykład przygotowanie naparu z pokrzywy jest bardzo dobrym pomysłem. Poza tym można też przygotowywać herbatkę z suszonych liści pietruszki. W smaku może nie jest zbyt dobra, ale ma działanie moczopędne. Równie moczopędny jest skrzyp, który też warto wprowadzić do swojej diety.

Bardzo skuteczną metodą usuwania nadmiaru wody jest aktywność fizyczna. Nie ma znaczenia, czy to będzie bieganie, jazda rowerem, spacer, ćwiczenia na siłowni czy może w zaciszu własnego domu. Każdy ruch pomoże rozwiązać ten problem, a połączony z odpowiednią dietą i wodą okaże się wręcz niezastąpionym działaniem w tym kierunku.

spirulin plus

Każdy, kto jest przeciwny naturalnym metodom eliminowania nadmiaru wody w organizmie, może stosować specjalne suplementy diety, które z jednej strony oczyszczają organizm, a z drugiej zaś pomagają walczyć z nadmiarem wody. Metod jak widać, jest wiele, więc każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiedni sposób. Trzeba tylko chcieć to zmienić i coś zacząć w tym kierunku działać.